| item | value |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Gas Cooktops |
| Application | Hotel, Commercial, Household |
| Place of Origin | China |
| | Zhejiang |
| After-sales Service Provided | Overseas Call Centers |
| Cooker Quantity | Dual-cooker Cooktop |
| Installation | Table |
| Power Source | Gas |
| App-Controlled | NO |
| Brand Name | CREATO |
| Model Number | CT-GSS9 |
| Gas Burner Ingition Mode | Electronic Ignition |
| No. of Electric Burner | 2 |
| No. of Gas Burner | 9 |
| Power (W) | 7.2KW |
| Surface Material | stainless steel |
| Protective Case | Flameout Protection |
| Product name | Gas Cooker Stove |
| Material | Stianless Steel |
| Atmospheric pressure | 2800Pa |
| Panel size | 43*33cm |
| Opening size | 38*26cm |
| Packing size | 47*37*22cm |
| G.W. | 5.3KG |
Secure Payments: Rest assured, every transaction on ***.com is fortified with stringent SSL encryption and PCI DSS data protection protocols. Easy Return & Refund: Seamlessly claim a refund if your order is missing or arrives with any product issues. Avail free local returns for defects on qualifying purchases. ***.com ensures the protection of all your orders placed and paid on the platform, providing peace of mind.
At Hangzhou Creato Machinery Co., Ltd., we pride ourselves as seasoned manufacturers and exporters of an array of machinery, including food machinery, power tools, and grease pumps, backed by 15 years of expertise. Nestled in Hangzhou, our company boasts a seamless integration of manufacturing, testing, quality control, and business departments, all working in unison to deliver innovation and high-quality products. We extend a warm invitation to all customers to connect with us. Discover a reliable partner in us and let's strive together towards a luminous future!
Q: Who are we?
A: We are based in Zhejiang, China, started in 2014, selling to Western Europe (35.00%), South America (30.00%), Eastern Europe (20.00%), Eastern Asia (15.00%). There are about 5-10 people in our office.
Q: How can we guarantee quality?
A: Always a pre-production sample before mass production;
Always final Inspection before shipment.
Q: What can you buy from us?
A: Ice Crusher, Meat Grinder, Bone Saw, Popcorn Maker, Waffle Maker.
Q: Why should you buy from us and not from other suppliers?
A: We are a manufacturer and exporter of Hotel Equipment, Food Machines, with 15 years of experience, located in Hangzhou city.
Q: What services can we provide?
A: Accepted Delivery Terms: FOB, CFR, CIF, Express Delivery;
Accepted Payment Currency: USD, EUR, JPY;
Accepted Payment Type: T/T, L/C, D/P D/A, PayPal, Western Union, Cash, Escrow;
Language Spoken: English, Chinese.