| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 500g-800g |
| Control: | Automatic |
| Quantity: | |
|---|---|
Commercial Stainless steel Snack food Biscuit Customize mould square ice cream cone Cake electric Waffle maker
Model:CT-HF-2S1Material:Stainless steel body+Aluminum plate| Model | CT-HF-2S1 |
| Power | 1.70KW |
| Voltage | 110V/60Hz or 220V/50Hz |
| Temperature | 50-250 degree |
| Timer | 0-5 min |
| Plate size | 235*235mm |
| Machine size | 41*30*24cm |
| Packing size | 45*28*35cm |
| N.W./G.W. | 10/12kg |
Material: stainless steel base, cast iron plate
Waffle maker feature:
1. Ideal for cafes,reataurants or market stalls
2. High class stainless steel housing
3. Hotplate from cast iron and enamel
4. Quick heating up
5. For 2 typical Belgian waffles
6. 2000 Watte
7. Fully automatic temperature constancy control
8. Easy cleaning and handing





One year warranty
24 hour in line
Q1: I want to buy your products, how can I pay?
A: You can pay via T/T, L/C, WESTER UNION, ESCROW, PAYPAL, ETC.
Especially ESCROW, which is guaranteed by Made-in-China. It is safe and effective
Q2: How can you guarantee the quality?
A: One year warranty against B/L data. If you meet with quality problem.
We promise to replace the relace the related parts, we will bear the cost including shipping cost.
Q3: Can OEM and ODM be done?
A: Yes. OEM and ODM is welcome. You can send us the design or sample for ODM
Q4: Can we buy 1pc of each item for quality testing?
A. Yes, we are glad to send 1pc for quality testing if wi have the item you need in stock.





